CHP, İstanbul’da “Tek Yön İktidar” sloganıyla il kongresine hazırlanıyor  
07.02.2020
3227
Yazı Boyutu: A- A+
CHP, İstanbul’da “Tek Yön İktidar” sloganıyla il kongresine hazırlanıyor

CHP İstanbul İl Başkanlığı 37. Olağan İl Kongresi 9 Şubat Pazar günü Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Kongre için Haliç Kongre Merkezi’nin açık hava etkinlik alanında 6 bin kişilik kapasiteye sahip dev bir kompleks kuruluyor. 120 metre uzunluğunda 50 metre genişliğinde kapalı alanı ile yeme-içme ve açık hava alanları dahil olmak üzere geniş bir alanda kurulan komplekste gerçekleştirilecek CHP İstanbul İl Kongresi’ne binlerce kişinin katılması bekleniyor.

Hazırlıklar için günlerdir hummalı bir çalışma yürüten CHP İstanbul İl Başkanlığı, kongrenin sloganını da “İstanbul’dan Türkiye’ye tek yön iktidar” olarak belirledi. CHP’nin önceki dönem genel başkanlarından Altan Öymen’in divan başkanı görevini üstleneceği kongreye CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılacak. İstanbul il kongresinde gerçekleştirilecek seçimlerde 677 il delegesi oy kullanacak. Delegelerin oylarıyla CHP’nin İstanbul İl Başkanı, yönetim kurulu, disiplin kurulu ve kurultay delegelerini belirlenecek ve seçilenler 2 yıl süreyle görev yapacak. 

CHP İstanbul İl Başkanlığı, 37. Olağan İl Kongresi’ne İYİ Parti, Gelecek Partisi, Saadet Partisi, HDP, AKP ve diğer birçok siyasi partiyi de davet etti. Kongreye davet edilenler arasında konsoloslar, büyükelçiler, sanatçılar, yazarlar, gazeteciler, iş insanları, sendika ve meslek örgütü temsilcileri ile belediye başkanları da bulunuyor.