İl Başkanı Kaftancıoğlu Adalar Belediyesi’ni Ziyaret Etti  
CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, CHP’li Adalar Belediyesi’ni ziyaret ederek salgın sürecinde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül, CHP Adalar İlçe Başkanı Ali Ercan Akpolat ve il yöneticilerinin de katıldığı ziyaretler sırasında Kaftancıoğlu, “Salgın döneminde halkçı belediyecilik anlayışının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük. Halkın ihtiyaçlarını karşılayarak kendilerini güvende hissetmelerini sağlayan tüm belediyelerimize ve örgütümüze tekrardan teşekkür ediyorum” dedi.
30.05.2020
2173
Yazı Boyutu: A- A+
CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, CHP’li Adalar Belediyesi’ni ziyaret ederek salgın sürecinde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül, CHP Adalar İlçe Başkanı Ali Ercan Akpolat ve il yöneticilerinin de katıldığı ziyaretler sırasında Kaftancıoğlu, “Salgın döneminde halkçı belediyecilik anlayışının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük. Halkın ihtiyaçlarını karşılayarak kendilerini güvende hissetmelerini sağlayan tüm belediyelerimize ve örgütümüze tekrardan teşekkür ediyorum” dedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, salgın sürecinde sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını sürdüren CHP’li belediyeleri ziyaret etmeye devam ediyor. İl Başkanı Kaftancıoğlu, ilçe başkanları ve il yöneticilerinin de eşlik ettiği ziyaretler esnasında Adalar Belediyesi’nin çalışmalarının yerinde inceleyerek belediyenin ve CHP Adalar Örgütü’nün salgın sürecinde gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgi aldı. 

İl Başkanı Kaftancıoğlu, salgın döneminde bireylerin kendilerini güvende hissetmelerinin her şeyden daha önemli olduğunu belirterek “Salgın döneminde hem belediyelerimizin hem de örgütümüzün büyük bir özveri ile çalıştığını görüyorum. Ziyaretlerimizin asıl amacı halkçı belediyecilik anlayışıyla hareket eden belediye personellerimize ve bu süreçte elini taşın altına koymaktan kaçınmayan İstanbul örgütümüze teşekkür etmektir.  Artık seçimler bitti. Bundan sonra önemli olan hangi partiye oy verdiğine bakmaksızın tüm yurttaşlara hizmet götürmektir. Salgın döneminde halkçı belediyecilik anlayışının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük. Bu anlayış insanların kendilerini güvende hissetmesini sağlar.  Güven duygusu, salgın döneminde insanların en çok sahip olmak istediği duygudur. Bir kişinin bile kendini güvende hissetmesi oldukça önemlidir. Sağlığın her şeyden önemli olduğu salgın döneminde güven duygusu kişilerin yoksulluğundan bile önce geliyor. Halkın ihtiyaçlarını karşılayarak kendilerini güvende hissetmelerini sağlayan tüm belediyelerimize ve örgütümüze tekrardan teşekkür ediyorum.  Ben İstanbul nefes alacak dediğimde buna sonuna kadar inanarak demiştim. Şimdi de Türkiye sizler sayesinde nefes alacak diyorum. Biz, Türkiye’nin nefes alabilmesi için zorluklara, imkansızlıklara, parasızlığa rağmen inançla kenetlenen bir örgütüz” dedi.

“5 Haziran’da elektrikli araçlarımızın tanıtımını yapacağız”

Pandemi sürecinde gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceleyen Kaftancıoğlu, öncelikle Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül ile belediye binasından bir araya gelerek bilgi aldı.  En büyük sorunlarının fayton meselesi olduğunu belirten Belediye Başkanı Erdem Gül, gerçekleştirmiş oldukları çalışmaları “Adalar Belediyesi olarak İstanbul geneline göre daha az sorun yaşan bir ilçeyiz. Bizim burada en büyük sorunumuz fayton meselesiydi. Bu sorunu çözmek için de bir ulaşım çalıştayı yaptık ve faytonların ulaşım aracı olmaktan çıkartılıp sembolik sayıda, turistik amaçla kullanılmasına karar verdik. Buradaki tek amacımız, hayvanların sağlığı, geleceği ve insanların geçimidir. Fayton meselesi özellikle Büyükada için sürdürülebilir bir olay değildi. Salgın nedeniyle çalışmalarımızın aksamasına rağmen 5 Haziran’da İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu ile birlikte elektrikli araçlarımızın tanıtımının yapacağız. Bunun yanı sıra salgın sürecini büyük bir dayanışma içerisinde sürdürüyoruz. İhtiyaç sahiplerine yardım kolisi yardımlarımız devam ediyor. Her gün ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek hizmeti veriyoruz. Böylelikle vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaya çalışıyoruz” sözleriyle ifade etti.

CHP’li Kaftancıoğlu, sonrasında ise CHP Adalar İlçe Başkanlığı’na giderek İlçe Başkanı Ali Ercan Akpolat ile görüştü.  Akpolat, “Göreve geldiğimiz günden bugüne birlik, beraberlik ve saygıya büyük önem verdik. Bunun sayesinde yerel seçimlerde ve 23 Haziran seçimlerinde başarılı olduk. Salgın sürecinde tüm ihtiyaç sahiplerini tek tek aradık, ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarımızı sürdürdük. Birlikteliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde bir telefon bile insanları mutlu etmeye yetiyor. Salgın döneminde 410 koli gıda yardımında bulunduk.  Bizler, hangi partiye oy verdiğine bakmaksızın tüm ihtiyaç sahiplerine yardım ettik. Sahada görüyoruz ki; CHP çatısı altında birleşmiş bir sürü insan salgın sürecinde yoğun bir biçimde çalışıyor. Biz, bu anlayış sayesinde vatandaşlardan çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Bu vesileyle, huzurunuzda bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum ve hepsine minnettarım” şeklinde konuştu.

Halkımızın gönlü rahat olsun atlarımız emin ellerde

Kaftancıoğlu, Belediye Başkanı ve İlçe Başkanı ile gerçekleştirdiği görüşmelerin ardından Büyükada esnafını ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Faytonun kaldırıldığı Büyükada’da faytoncu esnafı ile de görüşen İl Başkanı Kaftancıoğlu, bu sorunu hem esnafı mağdur etmeden hem de atların sağlığını göz önünde bulundurarak çözeceklerini belirtti. Kaftancıoğlu, sonrasında ise faytonların kullanımdan kalkmasının ardından atların belediye tarafından bakıma alındığı barınakları ziyaret etti. Konu hakkında bilgilendirme yapan yetkililer, sürece dair “Şu anda bulunduğumuz tesiste 782 atın bakımını gerçekleştirip ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Atların zarar görmemesi adına 14 blok ve 3 çadır ile faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Halkımızın gönlü rahat olsun, atlarımız emin ellerde. Büyükada geneline baktığımızda ise bin yüzden fazla at ve tay bizim gözetimimiz altında” diye konuştu. 

CHP’li Kaftancıoğlu’nun bir sonraki durağı ise salgın günlerinde gönüllü çalışanları ile ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek hizmeti veren Büyükada Cemevi oldu. Dayanışmaya en çok ihtiyaç duyulan bu günlerde sergiledikleri tavır ile herkese örnek olan tüm ada halkına teşekkür eden Kaftancıoğlu, sonrasında ise Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Adalar Belediyesi Atölyesi’ne uğrayarak devam eden çalışmaları dinledi. İl Başkanı Kaftancıoğlu Adalar programını 1964 yılında kapatılan Rum Yetimhanesi’ni ziyaret ederek sonlandırdı.