İl Başkanı Kaftancıoğlu, Bakırköy Belediyesi’ni Ziyaret Etti  
CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, CHP’li Bakırköy Belediyesi’ni ziyaret ederek salgın sürecinde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kaftancıoğlu, “Merkezine insanı koyarak, sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket eden belediyelerimiz, salgının merkezi olan İstanbul’da sürecin çok daha fazla kayıpla atlatılmasının önüne geçti. Eğer İstanbul’da salgın tahmin edilenden daha az hasara sebep olduysa bu CHP’li belediyeler sayesindedir” dedi.
12.06.2020
1506
Yazı Boyutu: A- A+

İl Başkanı Kaftancıoğlu, Bakırköy Belediyesi’ni ziyaret etti

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, CHP’li Bakırköy Belediyesi’ni ziyaret ederek salgın sürecinde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kaftancıoğlu, “Merkezine insanı koyarak, sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket eden belediyelerimiz, salgının merkezi olan İstanbul’da sürecin çok daha fazla kayıpla atlatılmasının önüne geçti. Eğer İstanbul’da salgın tahmin edilenden daha az hasara sebep olduysa bu CHP’li belediyeler sayesindedir” dedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, halkçı belediyecilik anlayışıyla hareket eden ve salgın sürecinde büyük bir özveriyle çalışan CHP’li belediyeleri ziyaret etmeye devam ediyor. İl Başkanı Kaftancıoğlu dün de Bakırköy İlçe Başkanı Celal Sevinç ve il yöneticileri ile birlikte Bakırköy Belediyesi’ni ziyaret ederek Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’ndan salgın sürecinde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İl Başkanı Kaftancıoğlu, salgın sürecinde CHP’li Belediyelerin dayanışma içerisinde ve büyük bir özveriyle çalıştıklarını belirterek ‘’Salgın sürecine gelinceye kadar sosyal demokrat belediyecilik anlamında büyük işler yapan belediyelerimizin özellikle pandemi döneminde nasıl tarih yazdığına tanıklık ediyoruz. CHP örgütleri pandemi sürecinde olağanüstü çalışmalar gerçekleştirdi. Bu süreçte belediye çalışanları ve emekçileri de sağlık çalışanları gibi kendilerini riske atarak işlerine devam ettiler. Daha ortada vefa yardımları yokken CHP’li örgütlerimiz 65 yaş üstü yurttaşları aramaya başlayıp ihtiyaç sahiplerinin alışverişlerini gerçekleştirerek sürece katkı sağladılar. Örgütümüzün dayanışma ağını kuvvetlendiren çalışmaları halkın kendisini güvende hissetmesi adına oldukça önemliydi. Merkezine insan koyarak, sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket eden belediyelerimiz, salgının merkezi olan İstanbul’da sürecin çok daha fazla kayıpla atlatılmasının önüne geçti. Eğer İstanbul’da salgın tahmin edilenden daha az hasara sebep olduysa bu CHP’li belediyeler sayesindedir. Başka bir deyişle belediyelerimiz salgının hasarını en aza indirdi. Bu vesileyle belediye başkanımızın şahsında hepinize teşekkür ediyorum. 100 yıllık geçmişi olan partimizin her zaman beyaz sayfaları vardır. O sayfalara yazılanlar tarihsel süreçte oldukça önemlidir. O yüzden CHP’nin yani bizlerin geleceğe aktaracağımız en önemli şey, her zaman beyaz sayfalarla buluşmaktır. Şeffaf yönetim şekliyle bizleri beyaz sayfalarla örtüştürdüğünüz için sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

 

“Hangi partili olduğuna bakmadan herkese yardım ettik”

Belediye binasında gerçekleşen görüşmede CHP örgütünün pandemi sürecine yönelik faaliyetleri hakkında açıklamada bulunan İlçe Başkanı Celal Sevinç ise düşüncelerini ‘’Bizler pandemi süresi boyunca özellikle 65 yaş üstü vatandaşlarımıza destek verdik. Bakırköy’de tespit ettiğimiz 1700 tane 65 yaş üstü üyemiz bulunmaktadır. Biz yardım götürdüğümüz yurttaşların hangi partili olduğuna bakmadan büyük bir kararlılıkla herkese hizmet etmeye devam ettik. Yaptığımız ziyaretler ve telefon görüşmelerinden sonra olumlu geri dönüşler aldık. Pandemi döneminde insanların psikolojik desteğe ihtiyacı vardı. Bizler sağlıkçı değildik ama pandemi döneminde il başkanlığı bünyesine bağlı olarak video konferans aracılığıyla gerçekleştirdiğimiz eğitimlerden öğrendiklerimizi vatandaşlarımıza aktardık. Böylelikle onların bilmediklerini onlara ulaştırabildik ve halkımızın kendini güvende hissetmesini sağladık’’ sözleriyle ifade etti.

 

Bizlere Ulaşan Hiçbir Yardım Talebini Geri Çevirmedik

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu ise, belediye olarak salgından önce de sosyal belediyecilik anlayışına büyük önem verdiklerini; bu sebeple salgın sürecinin belediyeye çok büyük bir yük çıkartmadığını söyledi. Kerimoğlu, ‘’Biz Bakırköy Belediyesi olarak salgın sürecinden önce de evde sağlık hizmeti veriyorduk. Aynı şekilde salgın öncesinde de aşevimizde her gün yaklaşık 3 bin adet yemek çıkararak ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyorduk. Bu sebeple salgın süreci bizi faaliyet anlamında pek fazla yıpratmadı. Bu dönemde düzenli devam eden projelerimizi sürdürülebilir hale getirdik. Hizmetlerimizi eksiksiz yerine getirmek için çalışmalarımıza devam ettik. Pandemi süreci öncesinde 1330 aileye aile sigortası kapsamında her ay ayni nakdi yardım yapıyorduk. Pandemi süreci başladığında ise yardımlarımızı iki ay önden gerçekleştirdik. Aynı şekilde mayıs ayında bir kez daha 2 aylık peşin ödeme gerçekleştirdik. Bu şekilde hiçbir yurttaşımızı mağdur etmemeye özen gösterdik. Bizlere ulaşan hiçbir yardım talebini geri çevirmedik. Bakırköy halkı da bu süreçte bize oldukça yardımcı oldu. Bilinçli bir kitle olan Bakırköylüler uyulması gereken kuralları yerine getirerek salgın sürecinde işimizi oldukça kolaylaştırdı’’ diyerek konuştu.

 

Parklar İnsanların Sosyalleşme Alanlarıdır

İl Başkanı Kaftancıoğlu, belediye binasında gerçekleştirilen görüşmenin ardından İlçe Başkanı Sevinç, Belediye Başkanı Kerimoğlu ve il yöneticileri ile birlikte salgın sürecinde yenileme çalışmalarının gerçekleştirildiği Millet Parkı’nı; ardından ise Demokrasi Parkı ve Cumhuriyet Evi’ni ziyaret etti. Kaftancıoğlu sonrasında ise Bakırköy’ün 121. parkı olan Hak, Hukuk, Adalet Parkı’nın açılışına katıldı. Bakırköy’ün yeşil alana ve parklara verdiği önemi vurgulayan İl Başkanı Kaftancıoğlu, ‘’İstanbul’da çocuklarımız yeşil alana özlem duyarken böylesi parkların bulunduğundan haberdar olmak beni oldukça sevindiriyor. Parklar insanların nefes alma alanlarıdır; sosyalleşme alanlarıdır.  Bu vesileyle, hem yenileme çalışmaları sonrası Millet Parkı’na yapılan Atatürk büstünün; hem de Hak, Hukuk Adalet Parkı’nın açılışında yer almak oldukça mutluluk verici. İki çift mavi gözün ışığında, Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, rant için değil halk için çalışan ve halk için çalışırken de feyzini, enerjisini kimden alabileceğini bilen 83 milyon olarak bu çalışmalarımıza devam edeceğiz’’ dedi. Kaftancıoğlu, son olarak ise Atatürk Spor ve Yaşam Köyü’nde genç sporcular ile bir araya gelerek Bakırköy ziyaretlerini sonlandırdı.