İl Başkanı Kaftancıoğlu, Beşiktaş Belediyesi’ni Ziyaret Etti  
CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, Beşiktaş Belediyesi’ni ziyaret ederek salgın sürecinde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kaftancıoğlu, ‘’İstanbul’da yaşanan olumsuzluklara rağmen süreç kontrol altına alınabildiyse bu belediyelerimizin sürece dair gerçekleştirdiği çalışmalar sayesindedir. Belediyelerimiz, halkçı belediyecilik anlayışıyla merkezine insan koyarak ürettikleri politikalar ile insanımızın dertlerine derman oldular’’ dedi. ?
20.06.2020
891
Yazı Boyutu: A- A+

İl Başkanı Kaftancıoğlu, Beşiktaş Belediyesi’ni Ziyaret Etti 

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, Beşiktaş Belediyesi’ni ziyaret ederek salgın sürecinde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kaftancıoğlu, ‘’İstanbul’da yaşanan olumsuzluklara rağmen süreç kontrol altına alınabildiyse bu belediyelerimizin sürece dair gerçekleştirdiği çalışmalar sayesindedir. Belediyelerimiz, halkçı belediyecilik anlayışıyla merkezine insan koyarak ürettikleri politikalar ile insanımızın dertlerine derman oldular’’ dedi.

 

Salgın sürecinde sosyal belediyecilik ilkesiyle çalışan CHP’li belediyeleri ziyaret etmeye devam eden İl Başkanı Kaftancıoğlu, bugün de Beşiktaş İlçe Başkanı Gözde Fil ve il yöneticileriyle birlikte Beşiktaş Belediyesi’ni ziyaret etti. CHP’li Kaftancıoğlu, salgın sürecinde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’tan bilgi aldı.

 

CHP’li Belediyeler Merkeze İnsanı Koyarak Halkımızın Dertlerine Derman Oldular

İl Başkanı Kaftancıoğlu, salgın sürecinin kontrol altına alınmasında ve yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen halkın kendini güvende hissedebilmesinde CHP’li belediyelerin çalışmalarının etkili olduğunu vurgulayarak ‘’Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun da dediği gibi CHP’li Belediyeler bu süreçte tarih yazıyorlar. Sahada çalışan personellerimize ve bu süreci planlayan tüm çalışanlarımıza teşekkür etmek için sizleri ziyaret ettim. Salgın süreci, belediyelerimizin yoğun çalışmaları ve sergilenen dayanışma örneği ile çok kıymetli bir hale geldi. Salgının kontrol altına alınmasında CHP’li belediyelerin payı çok büyüktür. Özellikle İstanbul’da yaşanan olumsuzluklara rağmen süreç kontrol altına alınabildiyse bu belediyelerimizin sürece dair gerçekleştirdiği çalışmalar sayesindedir. İnsanlarımızın sokağa çıkmaya korktukları bir dönemde belediyelerimizin hızlı bir şekilde sürece dair planlama yapıp organize olması, temizlik personellerimiz başta olmak üzere çalışanlarımızın yeri geldiğinde kendi sağlıklarını tehlikeye atarak halka hizmete devam etmesi ve insanların kendini güvende hissetmesini sağlamaları oldukça kıymetliydi. Belediyelerimiz, halkçı belediyecilik anlayışıyla merkezine insan koyarak ürettikleri politikalar ile insanımızın dertlerine derman oldular. Bu sebeple belediye başkanımızın şahsında tüm belediye çalışanlarımıza gösterdikleri emek ve özverili çalışmaları için bir kez daha teşekkür ediyorum’’ şeklinde konuştu.

 

Vatandaşlarımızın Taleplerini En Hızlı Şekilde Karşılamaya Çalışıyoruz

Salgın döneminde gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgi veren Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ise bu dönemde halkın tüm ihtiyaçlarını karşılamak adına yoğun çaba sarf ettiklerini belirtti. Akpolat, ‘’Salgın sürecinde yoğun bir şekilde ancak tedbiri de elden bırakmadan çalışmalarımızı sürdürdük. Gerekli birimlerde uzaktan çalışma koşullarına adapte olarak belediye personellerimizin de sağlığını korumaya yönelik bir çalışma sistemi oluşturduk.  Bu süreçte personelimiz elinden gelen her şeyi sahaya yansıttı. Özellikle bazı müdürlüklerimiz sahada vatandaş ile doğrudan temas halinde bulunuyorlar. Buralarda çalışan personellerimiz evlerinden uzak kaldılar.  Sürecin kontrol altına alınmasında bu özveri çok önemliydi. Vatandaşlarımızın taleplerine en hızlı biçimde karşılık vermeye çalışıyoruz. Çağrı merkezlerimize talimat verdik. Vatandaş hangi taleple gelirsen gelsin en hızlı ve mağduriyetin önüne geçecek şekilde taleplerini yerine getirmek için uğraşıyoruz. Pandemi sürecinde sokağa çıkma yasağı olan günlerde krizi fırsata çevirerek bu dönemlerde alt yapı çalışmalarına büyük önem verdik. Yoğun nüfuslu ve trafiğin yoğun olduğu bir ilçe olduğumuzdan normal dönemde zorlanacağımız çalışmaları pandemi döneminde başlattık. Yıllarca verdiği oy nedeniyle cezalandırılan bir Beşiktaş vardı. Her yağmurda su basan mahallerimiz vardı. Altyapıya da gerekli önemi vererek Beşiktaş’ı hak ettiği değere ulaştırmak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz’’ dedi.

 

Uyum ve İş Birliği Ne Kadar Yüksek Olursa Başarı da O Kadar Yüksek Olur

Ziyaretlerde yer alan CHP Beşiktaş İlçe Başkanı Gözde Fil ise ‘’Seçim sonrası örgüt olarak bizler nöbetteydik. Salgın sürecinde ise nöbeti belediyelerimize devrettik. Bu süreci belediyemizle uyum içerisinde yürüttük. Uyum ve iş birliği ne kadar yüksek olursa başarı oranı da o kadar yüksek olur. Bunu hep birlikte Beşiktaş’ta gördük’’ diyerek konuştu.

 

İl Başkanı Kaftancıoğlu Beşiktaş’ta gerçekleştirdiği ziyaretlerine Sanatçılar Parkı’ndan başladı. Ziyaret esnasında belediye yetkilileri, iyileşme sürecinin gerçekleşmesinde yeşil alanlara duyulan ihtiyacın önemini vurgulayarak Beltaş bünyesinde yer alan Sanatçılar Kafe’de tüm hijyen ve sağlık önlemlerini aldıklarını belirtti. Kaftancıoğlu sonrasında ise halkın temel gıda ve kıyafet ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yapımına başlanan Halk Marketi’ni ziyaret ederek proje hakkında bilgi aldı. Belediye Başkanı Akpolat, Halk Marketi ile ilgili olarak ‘’Koronavirüs salgını sonrasında halkımızın karşılaşacağı ekonomik sorunların üstesinden gelebilmek adına böyle bir proje başlattık. İhtiyaç sahibi olan Beşiktaşlı yurttaşlarımız Halk Marketi sayesinde temel gıda ve giyim alışverişlerini burada ücretsiz bir şekilde karşılayabilecekler’’ dedi.

 

Karaoğlan Gençlik Merkezi’ni Gençlerimizi Geleceğe Hazırlamak İçin Kurduk

Kaftancıoğlu’nun bir sonraki durağı ise yapımı devam den Karaoğlan Gençlik Merkezi oldu. Gençlik merkezinin yapısı ve hizmetleri hakkında bilgi veren Akpolat, ‘’Beşiktaş sınırları içerisinde 9 tane üniversite bulunuyor. Bu projeyi oluştururken üniversite öğrencilerimiz ve ilçemiz sınırları içerisinde bulunan üniversiteler ile fikir alışverişinde bulunduk. Merkezimiz, 1000 kapasiteli ve aynı anda 200 öğrenciye hizmet verebilecek bir yapıda olacak. Öğrencilerimize burada ücretsiz yemek hizmeti vereceğiz. Aynı zamanda, öğrencilerimiz Karaoğlan Gençlik Merkezi’nde hem ders çalışıp ödevlerini yapabilecek hem de sosyalleşme anlamında faaliyette bulunabilecekler. Bu merkezi gençlerimizi geleceğe hazırlamak için kurduk’’ diyerek konuştu.

 

Beşiktaş’ı Öğrenci Dostu Bir Kent Yapmak Adına Beşiktaş Akademi’yi Kurduk

CHP’li Kaftancıoğlu, Beşiktaş ziyaretlerini öğrencilere ücretsiz bir şekilde lise ve üniversiteye hazırlık imkanı sunan Beşiktaş Akademi ile sonlandırdı. Beşiktaş Akademi’nin faaliyetleri hakkında konuşan yetkililer, ‘’Beşiktaş’ı öğrenci dostu bir kent yapmanın ilk adımlarından biri olarak Beşiktaş Akademi’yi kurduk. Dershanelerin kapanmasıyla birlikte akademiye ciddi anlamda ihtiyaç duyuluyordu. Akademi’de ayrıca her yaştan Beşiktaşlının katılabileceği kültür-sanat kursları bulunuyor. Beşiktaş Çocuk Korosu, Beşiktaş Engelsiz Dans Topluluğu ve Halk Oyunları Topluluğu da Beşiktaş Akademi’ye bağlı olarak çalışmalarını sürdürüyor. Yaklaşık 500 Beşiktaş Akademi öğrencimizin yanı sıra Beşiktaş Halk Eğitim Merkezi ile birlikte yürüttüğümüz kurslara devam eden 3.000 civarında öğrencimiz bulunuyor. Akademi bünyesinde 50 bin kitap kapasiteli bir kütüphanemiz de mevcut. Dijital kütüphanemizde ise birçok dergi, makale ve kitaba online erişim sağlanabiliyor. Salgın sürecinde de öğrencilerimizin mağduriyetini en aza indirmek için çalışmalarımıza devam ettik. Bu süreçte 172 tane eğitim videomuzu YouTube kanalımızda yayınlayıp öğrencilerimize mesajla duyuru yaptık. Öğrencilerimiz istedikleri zaman girip dersleri takip edebilirler’’ şeklinde konuştu.