İl Başkanı Kaftancıoğlu, Esenyurt Belediyesi’ni Ziyaret Etti  
CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, Esenyurt Belediyesi’ni ziyaret ederek salgın sürecinde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi aldı Kaftancıoğlu, “İstanbul’da 14 belediyemiz ve ilçe örgütlerimizin çabaları, pandemi dönemini olabildiğince hasarsız atlatmamızı sağladı” dedi.
04.06.2020
1725
Yazı Boyutu: A- A+

İl Başkanı Kaftancıoğlu, Esenyurt Belediyesi’ni ziyaret etti

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, Esenyurt Belediyesi’ni ziyaret ederek salgın sürecinde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi aldı Kaftancıoğlu, “İstanbul’da 14 belediyemiz ve ilçe örgütlerimizin çabaları, pandemi dönemini olabildiğince hasarsız atlatmamızı sağladı” dedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, salgın sürecinde sosyal belediyecilik ilkesiyle çalışan CHP’li belediyelere gerçekleştirdiği ziyaretlerine devam ediyor.  İl Başkanı Kaftancıoğlu bugün de Esenyurt İlçe Başkanı Hüseyin Ergin ve il yöneticileriyle birlikte Esenyurt Belediyesi’nin çalışmalarının yerinde inceleyerek salgın sürecinde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’tan bilgi aldı.

“Artık vadeden değil iş yapan konumundayız”

İl Başkanı Kaftancıoğlu, pandemi sürecinde CHP’li belediyelerin büyük bir dayanışma örneği gösterdiğini ve bu sayede halkın kendini güvende hissettiğini belirterek “Salgın sürecinde bütün belediyelerimiz olağanüstü bir özveri ile çalıştı. Belediyelerimizin yanı sıra CHP örgütü de büyük bir hassasiyet ve işbirliği içerisinde görevlerini yerine getirdi. İstanbul’da 14 belediyemiz ve ilçe örgütlerimizin çabaları, pandemi dönemini olabildiğince hasarsız atlatmamızı sağladı. Süreç hala devam ediyor. Hepinize öncelikle bir vatandaş olarak teşekkür ediyorum. Evde kal çağrısının yapıldığı dönemde belediye başkanlarımızdan tüm personele kadar herkesin göstermiş olduğu gayret sayesinde insanlarımız nefes almaya başladı.  Genel başkanımızın da dediği gibi eğer belediyelerimiz bu kadar düzenli bir şekilde çalışmasaydı, iktidarın aksaklıklarına sahne olan bu dönem çok daha fazla hasarla atlatılırdı. Böylesi dönemlerde insanlar sağlığı ve ekonomisi kadar güvenliklerini de düşünürler. Bireyler bu dönemde öncelikli olarak kendilerini güvende hissetmek istiyorlar. CHP’li belediyeler ve örgütler her şeye rağmen merkezine insanı koyup bütün riskleri göze alarak, gösterdikleri üstün dayanışma ile sürecin üstesinden gelmeye çalışıyor. Artık vadeden değil; iş yapan konumundayız. İş yaparken de engellemelere rağmen sonuç alarak vatandaşın derdini çözen bir yere gelmiş bulunmaktayız. Esenyurt Belediyesi de bu süreçte tüm CHP’li belediyeler gibi büyük bir dayanışma örneği gösterdi. Esenyurt’ta bir Esenyurtlu kimliği oluşturmak için çalışan ve faaliyetlerinde halkın ihtiyacını göz önünde bulunduran herkese tekrardan çok teşekkür ediyorum’’  şeklinde konuştu.

 

“Tüm baskılara rağmen görevimizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz”

Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt da “Biz belediye ekibi olarak elimizi taşın altına sokmaktan çekinmiyoruz. Karşı karşıya kaldığımız tüm baskı ve zorlamalara rağmen görevimizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. Sürecin en basından beri ilçe örgütlerimiz ile birlikte koordineli bir şekilde çalıştık. Esenyurt, nüfus olarak İstanbul’un en kalabalık ilçesi konumunda bulunuyor. Nüfusa oranla vaka sayısına baktığımızda süreci oldukça başarılı yönettiğimiz ortaya çıkıyor. Süreç içerisinde reklama gerek kalmadan gerçek yüzümüzü insanlarımıza göstermiş olduk. Belediyelerimiz samimiyetlerini, tasarruflarını insanlarımıza gösterdiler. Tüm ihtiyaç sahiplerine yardım etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bu süreçte hijyen kuralları doğrultusunda işyerlerini sıklıkla denetliyoruz. Esenyurt’taki her bir sokak ve bina girişleri en az dört kez dezenfekte edildi. 1033 haneye evde sağlık hizmeti kapsamında ulaştık. İki adet araç dezenfeksiyon merkezi kurduk. Sokakların boş kaldığı dönemde sokak hayvanlarını da unutmadık; Esenyurt sınırları içerisinde 55 tondan fazla mama dağıtımı yaptık. Esenyurt halkına hizmet etmeye ve ihtiyaçlarını karşılamaya salgın sonrasında da devam edeceğiz” dedi.

İl Başkanı Kaftancıoğlu, Esenyurt’taki programına Esenyurt Namık Kemal Mahallesi’nde yapımına devam edilen kapalı otopark, pazar yeri ve okul ile Süleymaniye Mahallesi’nde inşa edilen camiyi ziyaret ederek başladı. Kaftancıoğlu daha sonra ise ihtiyaç sahiplerine gıda kolisi yardımının yapıldığı Esenyurt Belediyesi Gıda Deposu’nu ziyaret etti. Kaftancıoğlu’nun son durağı ise Bağlarçeşme mevkiinde inşaatına başlanan kültür merkezi ve kütüphane oldu.