KARTAL KOMŞULUK ve DAYANIŞMA MEYDANI AÇILDI  
Kartal Komşuluk ve Dayanışma Meydanı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in katıldığı törenle açıldı. Kartal halkının yoğun ilgi gösterdiği açılışta konuşan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, kısa süre içerisinde zor ve önemli bir iş yaptıklarını belirterek "Bu alanı açtığımız için çok mutluyuz. Burada sadece meydan açmıyor, dostluğa, komşuluğa hoş geldin diyoruz. Çocuklarımızın büyüyebileceği, insanımızın gönlünce vakit geçirebileceği bir meydan açıyoruz. Bu meydan komşuluğu canlandırsın, iyilik yaysın diye ismini Dostluk ve Dayanışma Meydanı koyduk. Bundan sonra Kartal’da iyiliğin adımları burada atılsın, bu meydan komşulukla anılsın" dedi.
28.10.2019
1111
Yazı Boyutu: A- A+
KARTAL KOMŞULUK ve DAYANIŞMA MEYDANI AÇILDI

Kartal Komşuluk ve Dayanışma Meydanı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in katıldığı törenle açıldı. Kartal halkının yoğun ilgi gösterdiği açılışta konuşan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, kısa süre içerisinde zor ve önemli bir iş yaptıklarını belirterek "Bu alanı açtığımız için çok mutluyuz. Burada sadece meydan açmıyor, dostluğa, komşuluğa hoş geldin diyoruz. Çocuklarımızın büyüyebileceği, insanımızın  gönlünce vakit geçirebileceği bir meydan açıyoruz. Bu meydan komşuluğu canlandırsın, iyilik yaysın diye ismini Dostluk ve Dayanışma Meydanı koyduk.  Bundan sonra Kartal’da iyiliğin adımları burada atılsın, bu meydan komşulukla anılsın" dedi. 

YÜKSEL: EMEĞİ GEÇEN  HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Meydanın yapıldığı arazinin bir vatandaş tarafından park ve kültür merkezi yapılması amacıyla belediyeye bağışlandığını belirten Yüksel "Bu araziyi Kartal halkına armağan eden rahmetli Ayten Sümeyye Ayyıldız’a, eski  belediye başkanları Arif Dağlar ve Altınok Öz’e çok teşekkür ediyorum. Bu isimlerin yanı sıra geldiği günden beri 16 milyon İstanbulludan güç alan ve her  daim yanımızda olan İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu ile gençlere güvenip onların önünü açan, şahsıma Kartal’a hizmet etme imkanı veren Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na da sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

İMAMOĞLU: ENERJİMİZ YÜKSEK, ÇOK GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ

Gökhan Yüksel’den sonra kürsüye çıkan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, genç belediye başkanına ve Kartal halkına her türlü desteği vermeye hazır olduğunu belirterek "Çok güzel işler yapacağız. Enerjimiz yüksek, gençliğimiz var ancak daha da önemlisi omuz omuza yürüyeceğimiz 16 milyon İstanbullu var" dedi. 

İmamoğlu, yapımı devam eden kültür merkezini de en kısa zamanda Kartallı vatandaşların hizmetine sunacaklarını müjdeledi ve "Kültür merkezimizi en kısa zamanda Kartallılar ile buluşturacağız. Halka ait olan her yer halka açılmalıdır. Aynı düşünceyle Haydarpaşa ve Sirkeci’yi de İstanbul halkı için istiyoruz. Bu, şahsıma bir arzu değildir. Yanlış bir yola çıkılmıştır ve bu yanlıştan bir an önce dönülmesi gerektiğini bir kez daha yineliyorum. Bu tarz yerlerin kişiye değil, topluma hizmet amacıyla kullanılması gerekir.  Bu hususta tüm kamuoyunun desteğini bekliyorum" dedi.

KILIÇDAROĞLU: BELEDİYE BASKANLARIMIZIN AMACI İNSANLARIN BİRBİRİNE SELAM VERDİĞİ ŞEHİRLER İNŞA ETMEK

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan sonra kürsüye gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarının destekçisi olduğunu belirterek "Belediye başkanlarımızın tek amacı mutlu, birbirine selam veren insanların yer aldığı şehirler inşa etmektir. Belediye başkanlarımız vatandaşın huzurlu olması için her şeyi yapmaya hazırlar. Benim belediye başkanlarıma en büyük talimatım size oy veren vermeyen herkesi kucaklamaları ve halkın parasını harcarken dikkatli olmalarıdır. Kavgadan uzak, kimseyi ötekileştirmeden, kimliği, yaşam tarzı ne olursa olsun herkesi kucaklamak bizim sorumluluğumuzdadır." dedi.

MEYDAN KÜLTÜRÜ ŞEHİRLERİN OLMAZSA OLMAZIDIR

Komşuluk ve Dayanışma Meydanı’nın yapım aşamasında gösterdiği emeklerden dolayı Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e teşekkür eden Kemal Kılıçdaroğlu "Büyük kentlerde vatandaşlar meydanlarda eğlenir.  Her yaş kesiminden insan meydanlarda vakit geçirir. Meydan kültürü şehirlerin olmazsa olmazıdır. Meydanlar komşuluğu, dostluğun inşa edildiği alanlardır. Sayın belediye başkanımıza bu sebeple teşekkür ediyorum. Önümüze hangi engeller çıkarsa çıksın, aklımızla ve fikrimizle bütün engelleri aşacağız. Yeter ki vatandaşlarımız belediye başkanlarımıza destek versin." dedi.