ŞİŞLİ’DE CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI BAŞLADI  
Şişli Belediyesi Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir Maçka Parkı’nda konser v
28.10.2019
1023
Yazı Boyutu: A- A+
Faruk Demir’in daveti üzerine sahneye çıkan Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, "Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinin bir şölen tadında geçmesi için dört günlük bir program oluşturduk. Bize bu ülkeyi emanet eden Mustafa Kemal Paşa’ya ve onu Atatürk yapan vatandaşlarımıza, emperyalist güçlerle mücadele eden tüm yurttaşlara sonsuz teşekkür ediyorum" dedi. Muammer Keskin ayrıca, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir’in konser ücretini ihtiyaç sahibi Ardahanlı kız öğrencilere bağışladığını ve konser ücretiyle 15 kız öğrencinin burs alacağını belirtti.

KAFTANCIOĞLU: CUMHURİYETİN SAVUNUCUSU OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ. 

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu da "Cumhuriyet birliktir, beraberliktir. Ardahan’ın bir köyünden çıkıp ’Benim de bu ülke için söyleyecek sözüm var’ diyebilmektir. Cumhuriyet,  Ardahan’ın bir köyünden çıkıp kıymetli bir sanatçı olabilmektir. Kimsesizlerin kimsesi olan cumhuriyetin kurucusu Cumhuriyet Halk Partisi olarak, cumhuriyeti her zaman savunmaya devam edeceğiz" dedi.

SÖZ KONUSU EĞİTİMSE AZI ÇOK YAPARIZ

Faruk Demir’in konser ücreti ile 15 kız çocuğunun eğitim ücretinin karşılanacağını belirtmesi üzerine İl Başkanı Kaftancıoğlu "Söz konusu cumhuriyetse, eğitimse azı çok yapmasını biliriz. Bu vesileyle, 100 ihtiyaç sahibi öğrenciye burs vereceğimizi duyuruyorum. Konunun bizzat takipçisi olacağım." dedi.

Şişli’de Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, 28 Ekim’de Ceza ve 29 Ekim’de ise Teoman konserleriyle devam edecek. Her iki konser de Maçka Demokrasi Parkı’nda gerçekleştirilecek.