GÜLAY YEDEKCİ İKTİDARI TOPLUMSAL UZLAŞI KURMAYA DAVET ETTİ  
13.03.2018
2363
Yazı Boyutu: A- A+
GÜLAY YEDEKCİ İKTİDARI TOPLUMSAL UZLAŞI KURMAYA DAVET ETTİ

-ÇOCUKLARIMIZIN RUHUNA SAVAŞI DEĞİL, UMUDU, BARIŞI VE GÜZEL BİR GELECEK İNANCINI KOYMALIYIZ

CHP İstanbul Milletvekili Gülay YEDEKCİ, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda yaptığı konuşma ile iktidarı toplumsal uzlaşının kurulması için çalışmaya davet etti. Yedekci “Çocuklarımızın ruhuna savaşı, umudu, barışı ve güzel bir gelecek inancını koymalıyız. Bu ülkenin çocukları bizlere emanettir” dedi.

DİMDİK DURMAYA VE DOĞRULARI SÖYLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ
“Ülkemizde yazık ki doğruyu söyleyenler her tür hakarete ve vicdansızca eleştirilere maruz kalıyor. Dimdik ayakta durmaya ve haklı olduğuna inandığımız doğruları halkımız için söylemeye devam edeceğiz. Çünkü biz milletvekili olmaktan çok daha önce bu milletin evlatlarıyız.

BİZ ÇOCUKLARIMIZA YAŞAMI ÖĞRETMEK İSTİYORUZ

Yanlış politikaların sonuçlarını bu ülkenin özellikle yoksul evlatlarına ödetilmesini içimize sindiremiyoruz ve bunu kabul etmiyoruz. Yaratılan korkuya teslim olmuyoruz, teslim olmayacağız ve biz çocuklarımıza yaşamı öğretmek istiyoruz. Mutlu, huzurlu ve keyifle yaşayabileceği bir ülkenin varlığını ve bir geleceğin varlığını anlatmak istiyoruz. Yüce Meclisimizin çalıştığı her bir dakika da bunun için çalışmalıdır. Tek bir şehit vermeden bu ülkede nasıl birlikte kardeşçe yaşarız, bunu anlatmamız lazım.

BARIŞI VE BARIŞÇIL POLİTİKALARI SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Çocukların daha iyi eğitim alması, daha bilimsel çalışmalar yapması, eğitimin bilimde ve teknolojide ilerlemesi çalışılmalıdır. Vatanseverlik; bilime arkasını dönmüş, sağduyusu olmayan, iktidarda olmaktan başka hiçbir şey düşünmemek değildir. Tüm söylemleri ikili bir ayrım üzerine kurgulayan, "biz ve onlar" karşıtlığını üreterek haklı olanı kendisi, haksız olanı karşı taraf olarak gösteren yaklaşıma karşı inatla barışı ve barışçıl politikaları savunmaya devam edeceğiz.

BARIŞA VE KARDEŞLİĞE İHTİYACIMIZ VAR

Ezberleri bozmaya, eril ve düşmanca kullanılan dilden arınan yeni bir dil kurabilmeye her zamankinden daha çok ihtiyacımız var ve her zamankinden daha çok ihtiyacımız var barışa, kardeşliğe.
İktidarın yapması gereken, intikam alma fikrinin peşine düşmek yerine toplumsal uzlaşının kurulması için çalışmaktır. Çocuklarımızın ruhuna savaşı, kurşunu değil, umudu, barışı ve güzel bir gelecek inancını koymalıyız. Bu ülkenin çocukları bizlere emanettir.
CHP’li Yedekci sözlerini bitirirken "Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk/ Ama yine de eksik etmeyiz sol yanımızdan umudu" dedi.